Podział majątku

Podział majątku wspólnego

Zastanawiasz się kiedy można wystąpić z wnioskiem o podział majątku, jak dokonać podziału majątku w trakcie małżeństwa, podczas rozwodu i po rozwodzie? A może chciałbyś dowiedzieć się jaki będzie los wspólnego mieszkania po rozwodzie – czy musisz wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania po rozwodzie? Kancelaria adwokat Anny Wróblewskiej – Kała specjalizuje się w prowadzeniu spraw o podział majątku wspólnego.

 

Sprawy o podział majątku wspólnego

Adwokat Anna Wróblewska – Kała udziela porad prawnych, również emailowo i telefonicznie. Odpowie m.in. na pytania:

  • kiedy można wystąpić z wnioskiem o podział majątku?
  • jak dokonać podziału majątku w trakcie małżeństwa, podczas rozwodu i po rozwodzie?
  • mieszkanie po rozwodzie – czy po rozwodzie musisz się wyprowadzić?
  • jak napisać wniosek i odpowiedź na wniosek o podział majątku?
  • jak ustanowić rozdzielność majątkową?
  • co wchodzi w zakres majątku osobistego i wspólnego małżonków?
  • jak wygląda podział majątku w postaci nieruchomości obciążonej hipoteką?

 

 

Podział majątku – pamiętaj!

  1. Nie musisz godzić się z podziałem majątku wspólnego po połowie, jeśli Twój wkład był większy. W tej kwestii istotnym elementem jest wyliczenie wysokości wkładów w podziale majątku wspólnego. Na jego podstawie istnieje możliwość by wystąpić z roszczeniem o podział majątku wspólnego zgodnie z osobistym wkładem.
  2. Podziału majątku wspólnego można dokonać jeszcze przed samym rozwodem, tj. przed wszczęciem postępowania o rozwód, czyli przed złożeniem pozwu o rozwód. Możliwy jest zarówno podział majątku przed rozwodem jak i podział majątku bez rozwodu. Takiego podziału majątku można dokonać w drodze umowy o podział majątku wspólnego.
  3. W razie chęci podziału majątku przed rozwodem konieczne jest zawarcie umowy majątkowej małżeńskiej, w której małżonkowie pomiędzy sobą ustanowią ustrój w postaci rozdzielności majątkowej (tzw. rozdzielność majątkowa przed rozwodem).

 

JEŚLI MASZ PROBLEMY Z PODZIAŁEM MAJĄTKU ZAPRASZAM DO KANCELARII , DORADZAMY JAK SPORZADZIĆ WNIOSEK O PODZIAŁ MAJĄTKU ORAZ W JAKI SPOSÓB UJĄĆ ROSZCZENIA I ROZLICZYĆ
NAKŁAD NA MAJĄTEK WSPÓLNY, POMAGAMY OKREŚLIĆ STOPIEŃ PRZYCZYNIENIA SIĘ MAŁŻONKÓW DO POWSTANIA MAJĄTKU DOROBKOWEGO.